Ad
Ad
Ad
Turystyka

Atrakcje czekające na turystów w tureckim Kemer

Pinterest LinkedIn Tumblr

Region Morza Śródziemnego kusi pięknymi plażami, modnymi kurortami oraz zabytkami. Gdzie szukać takich atrakcji? W leżącym na terenie Riwiery mieście Kemer Turcja zachwyca tu doskonałym zagospodarowaniem, zróżnicowaną rzeźbą terenu oraz zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Jakie atrakcje czekają na gości w tej części świata?

Kemer i jego miejsce na mapie

Tureckie miasto Kemer może się pochwalić korzystną lokalizacją, dzięki czemu staje się atrakcyjnym miejscem na wczasy dla wielu osób. Można tu postawić na relaks nad Morzem Śródziemnym i spędzać czas na rajskich plażach (m.in. słynnej plaży Moonlight). W rejonie Kemer nie brak też zielonych wzgórz, które są idealnymi miejscami na spacer dla miłośników aktywnego wypoczynku w pięknej scenerii.

Atrakcje tureckiego miasta Kemer

Kemer to jeden z ciekawszych ośrodków miejskich dla tych, których fascynuje historia. Wiadomo, że Kemer zaczęło się rozwijać już w VII wieku p.n.e. i odegrało ważną rolę w dziejach Turcji. O długiej historii miasta wciąż przypominają cenne zabytki. Które z nich zasługują na szczególne wyróżnienie?

Zwiedzanie Kemer nie może się obyć bez spaceru w rejonie Wieży Zegarowej, uznawanej za jedną z wizytówek miasta. Wykonana z białego kamienia, skutecznie przyciąga uwagę turystów. W Kemer warto też zajrzeć do Muzeum Parku Yoryuk – miejsca, w którym można zdobyć sporo cennych wiadomości na temat tureckich nomadów. Można tu ujrzeć ciekawe eskpozycje, nacieszyć się pięknymi widokami na pobliski port, a przy okazji odkryć smak lokalnych potraw.

Łaźnia Turecka

Jedną z ważniejszych atrakcji tureckiego Kemer jest łaźnia, która nawiązuje do tradycji rzymskich term. W miejscu tym można skorzystać z pobytu w saunie, a następnie skorzystać z profesjonalnych zabiegów (m.in. peelingi i masaże), które pozwolą się skuteczniej zrelaksować. Bogata oferta łaźni i piękne otoczenie sprawiają, że chętnych na wizytę w tym miejscu nie brakuje.

Kemer i okolica – gdzie warto się wybrać?

Kemer to świetny punkt wypadowy dla tych, którzy chcą lepiej poznać Turcję i jej dzieje. W pobliżu kurortu nie brak ważnych stanowisk archeologicznych, które są ciekawymi celami wypraw fakultatywnych. Gdzie warto się wybrać? Do ruin  Phaselis oraz Olympos – starożytnych miast, które do dziś zachwycają swoją potęgą. Warto też wybrać się na pobliską górę Olimp, z której roztaczają się niezapomniane widoki na okolicę. Można na nią wejść, można skorzystać z kolejki linowej. Nagrodą za wysiłek włożony w dotarcie do tego miejsca jest piękny widok na Riwierę Turecką, będącą idealnym miejscem na rodzinne wczasy.

Comments are closed.

https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ zobacz https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/