Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Co warto wiedzieć o powiększaniu ust kwasem hialuronowym?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy, kto marzy o większych i pełniejszych ustach, rozważał choć raz ich powiększenie przy pomocy kwasu hialuronowego. Jest to zabieg bardzo często wykonywany w klinikach medycyny estetycznej. Powiększenie ust przez profesjonalistę jest bezpieczne i przynosi naturalne oraz długotrwałe rezultaty. Co należy wiedzieć przed wypełnieniem warg kwasem hialuronowym?

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który występuje w większości organizmów żywych i zarówno u człowieka, jak i u bakterii, ma taką samą budowę. Dlatego na potrzeby zabiegów medycyny estetycznej i produkcji kosmetyków, kwas hialuronowy pozyskiwany jest z hodowli niepatogennych bakterii. W ludzkim organizmie najwięcej kwasu hialuronowego znajduje się w skórze (50%), a nieco mniej w chrząstkach, mazi stawowej, mięśniach, oku, strunach głosowych, mózgu.

Największą zaletą kwasu hialuronowego jest jego higroskopijność – jest w stanie związać wodę w ilości przekraczającej jego masę nawet 1000 razy. Kwas hialuronowy nadaje sprężystość i elastyczność w skórze. Utrzymuje jej nawilżenie na odpowiednim poziomie. Ponadto usprawnia transport składników aktywnych w głąb skóry. Odgrywa ważną rolę w procesie gojenia się uszkodzonego naskórka. W odpowiednim stężeniu wykazuje właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Wstrzyknięty w usta kwas hialuronowy nie tylko je powiększa, ale też niweluje pojawiające się wokół nich zmarszczki, podkreśla czerwień wargową, podnosi kąciki ust.

Na czym polega powiększanie ust?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym to popularna procedura wykonywana w wielu klinikach medycyny estetycznej, np. w Klinice La Perla Nowy Sącz w Galerii Trzy Korony. Na wypełnianie ust decydują się zazwyczaj osoby posiadające cienkie lub niesymetryczne wargi. Umiejętnie użyty kwas hialuronowy jest w stanie dowolnie wymodelować usta. Warto jednak poradzić się specjalisty, jaki kształt ust będzie pasował do naszej urody.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa zaledwie 30 minut. Polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki preparatu w postaci gęstego żelu. Dla pełnego komfortu Pacjenta stosowane jest znieczulenie miejscowe (dentystyczne lub w formie kremu). Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest cienką igłą w odpowiednie miejsca warg, w taki sposób, aby uzyskać wymarzony efekt powiększenia i wymodelowania ust. Efekty widoczne są niemal natychmiast, najlepiej jednak jest ocenić je po kilku dniach, kiedy zniknie ewentualna opuchlizna. Przez tydzień po zabiegu należy pić dużo wody (2,5–3,5 litra na dobę).

Profesjonalne zabiegi kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym należy do kompetencji lekarza medycyny estetycznej. Na zabieg warto wybrać się w zaufane i sprawdzone miejsce – odwiedź Find Beauty Expert i zapoznaj się z listą renomowanych klinik. Przed zastosowaniem kwasu hialuronowego musi odbyć się konsultacja ze specjalistą, której celem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz wymierzenie odpowiedniej ilości preparatu do zabiegu. Przy doborze dawki preparatu lekarz uwzględnia przede wszystkim oczekiwania Pacjenta – usta zostają powiększone delikatnie lub znacząco, ale przy zachowaniu odpowiednich proporcji tak, aby efekty były naturalne. 

Comments are closed.