Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Donice dekoracyjne – ciekawe pomysły na zastosowanie donic

Pinterest LinkedIn Tumblr

Donice, szczególnie te imponujących rozmiarów, potrafią skutecznie odmienić oblicze każdej aranżacji. Postawione w ogrodzie czy na tarasie dodadzą ozdabianej przestrzeni uroku, zapewniając jej unikatowy i niepodrabialny charakter.

Zakup donicy – co wziąć pod uwagę?

Wybór donicy może przysporzyć nieco problemów, szczególnie wtedy, gdy nie mamy zbyt dużego doświadczenia w urządzaniu przestrzeni. Bez względu na to czy donice będą zdobić nasz salon, taras lub ogród przy ich zakupie zawsze powinno wziąć się pod uwagę następujące wytyczne:

  • rozmiar donicy – donice dekoracyjne powinny być dopasowane rozmiarem do indywidulanych potrzeb każdej rośliny. Donica nie powinna być ani zbyt mała, ani zbyt duża – niedopasowanie rozmiaru donicy może przyczyniać się do szybkiego obumierania rośliny,
  • materiał z którego została wykonana donica – kwestia ta będzie odgrywała szczególnie duża rolę w przypadku donic dekoracyjnych, które ozdobią nasz ogród lub taras. Donica, by jak najdłużej móc cieszyć nasze oczy swym pięknym wyglądem, powinna zostać wykonana z trwałego i odpornego na zadrapania materiału,
  • design donicy – zbyt przerysowane, mocno zdobione donice mogą odwracać uwagę od reszty wystroju. Najlepszym pomysłem będzie więc zakup donic o klasycznym, stonowanym wyglądzie.

Donice dekoracyjne – ciekawe pomysły na użycie donic

Donice sprawdzą się nie tylko w ogrodzie czy na tarasie – doskonale spiszą się również jako ciekawy element aranżacyjny kuchni lub salonu.

Donica w kuchni może ozdobić na przykład pusty, kuchenny parapet. Do donicy można z powodzeniem wstawić różnego rodzaju zioła takie jak szczypiorek, oregano czy bazylię. Rozwiązanie to zapewni nie tylko niezwykle ciekawy efekt aranżacyjny, ale zagwarantuje również szybki i łatwy dostęp do świeżych ziół.

Pusta, szklana i przejrzysta donica może posłużyć jako pojemnik na stare korki po winie czy różnego rodzaju przybory kuchenne. Ten sposób wykorzystania donicy zagwarantuje oryginalny i rzadko spotykany efekt.

Rośliny do salonu – niezastąpiony element każdej aranżacji

Nic tak nie doda świeżości wnętrzu, jak odrobina soczystej zieleni. Rośliny doniczkowe to idealne rozwiązanie, które pomoże w ożywieniu i rozjaśnieniu każdego salonu.

Wybierając rośliny do salonu warto zdecydować się na łatwe w utrzymaniu egzemplarze, szczególnie wtedy jeżeli czasami zdarza się nam zapominać o ich regularnym podlewaniu. W salonie doskonale sprawdzą się różnego rodzaju fikusy czy rozłożyste palmy.

Niezbędnym dopełnieniem każdej rośliny jest odpowiednio dobrana donica, która pozwoli na dodatkowe uwydatnienie jej piękna. Przy wyborze donicy należy pamiętać o tym, że powinna ona pasować do reszty wystroju pomieszczenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie donice dekoracyjne.

Comments are closed.