Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Funkcjonalna pergola – pomysł na ogrodzenie tarasu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Stworzenie wygodnej strefy wypoczynkowej blisko domu nie jest dzisiaj problemem. Wykorzystując nowoczesne meble ogrodowe, dodatki i dekoracje możemy wykreować miejsce, z którego z przyjemnością korzystać będzie cała rodzina. Jaki pomysł na ogrodzenie tarasu wykorzystać, by zapewnić sobie wygodę i komfort?

Pomysł na ogrodzenie tarasu – jakie możliwości daje pergola?

Odpoczynek w ogrodzie to doskonały sposób na zregenerowanie się i odpoczynek. Nie trzeba wiele, by taka przestrzeń zmieniła się nie do poznania. Dzięki wygodnym meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie miejsca, które posłuży nam przez wiele lat. Jednym z aspektów tworzenia takiego miejsca do odpoczynku jest bez wątpienia ochrona prywatności. Pergola to pomysł na ogrodzenie tarasu, który nie tylko podniesie jej walory estetyczne, ale też pozwoli skutecznie ukryć się przed spojrzeniami innych. Jak zaprojektowana jest pergola?

Pergola – praktyczny pomysł na ogrodzenie tarasu

Pergola to nie innego jak metalowa konstrukcja, wznoszona w celu zacienienia miejsca wypoczynkowego. Pergole są dzisiaj wznoszone z elementów modułowych, wykonanych z aluminium. Zastosowanie tego tworzywa pozwala na zachowanie lekkości konstrukcji, ale też jej trwałości. Aluminium jest odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, korozją czy ścieraniem. Zintegrowana rynna pozwala na odprowadzanie deszczówki poza obręb pergoli. Dach pergoli to lamele, które mogą obracać się wokół własnej osi. Dzięki możliwości regulacji ustawienia lameli, możemy też decydować o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Taki pomysł na ogrodzenie tarasu to świetne rozwiązanie! Pergole uzupełniane są o rolety boczne i frontowe. Ich zadaniem jest ochrona przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak również przed promieniami słońca. Rolety pozwalają poczuć się bardziej komfortowo, chroniąc też przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów.

Comments are closed.

https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ live url zobacz