Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Garnki do indukcji – jaki komplet wybrać, by gotowanie stało się prostsze?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wśród licznych możliwości aranżacji kuchni i jej wyposażenia, zdecydowana większość z nas stawia na płyty indukcyjne. Nowoczesne kuchenki tego typu pozwalają na podniesienie estetyki funkcjonalnej kuchni i wyeliminowanie problemu gazu. By możliwe było gotowanie na takich kuchenkach, niezbędne okażą się garnki do indukcji. Jaki komplet wybrać?

Wybieramy garnki do indukcji!

Garnki do indukcji rozpoznamy w sklepach dzięki symbolowi cewki indukcyjnej. Charakterystyczna pętelka pozwoli na wybór kompletu, który będzie kompatybilny z tego rodzaju kuchnią. Drugim zagadnieniem, o którym musimy pamiętać, jest średnica garnków. Warto wybrać komplet, który będzie idealnie pasował do średnicy pól na naszej domowej kuchence indukcyjnej. Takie dopasowanie pozwoli na zminimalizowanie strat ciepła i oszczędność energii.

Współcześnie garnki do indukcji tworzy się z różnych materiałów, jednak najbardziej pożądanymi są garnki ze stali nierdzewnej 18/10, które zabezpieczono przed działaniem wilgoci, ścieraniem, korozją czy odkształcaniem. Stal nierdzewna to chętnie wykorzystywany materiał w naszych kuchniach – dzięki odpowiednim parametrom garnki wykonane z tego tworzywa będą nam towarzyszyć przez wiele lat. Garnki do indukcji wykonane ze stali nierdzewnej posiadają grube, wielowarstwowe dno, w którym umieszczono specjalny dysk. Zadaniem dysku jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowywanie potraw. Szukając idealnego kompletu, zwróćmy uwagę, że garnki dostępne są w zestawach składających się z kilku lub kilkunastu elementów.

Patelnie na płyty indukcyjne

Wybierając garnki do indukcji, pamiętajmy również o patelniach. Bez trudu znajdziemy nowoczesne patelnie na indukcję, które pozwolą na smażenie ulubionych dań na minimalnej ilości tłuszczu. Jest to zasługą zastosowania innowacyjnych powłok, w tym powłoki ceramicznej.

Comments are closed.

https://piszemydlaciebie.pl https://bdswebwizard.com https://puneonlinemall.com