Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jakie drzwi balkonowe przesuwne są najlepsze?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Drzwi balkonowe przesuwne wydają się bardzo ciekawą alternatywą. Tak, drzwi rozwieralno – uchylne nadal cieszą się dużą popularnością, ale nie warto ograniczać się tylko do tego, co jest nam doskonale znane. Otwórzmy się na inne propozycje, jakie dostępne są coraz powszechniej.

Drzwi balkonowo przesuwne na szynie

W przypadku drzwi tradycyjnych mamy do czynienia z ich otwieraniem do wewnątrz pomieszczenia. Modele przesuwne poruszają się na szynie, które zamontowane są w podłodze oraz na ścianie. To, co jest dobre to fakt, że takie okna można również uchylić – tak jak modele tradycyjne. Wystarczy wybrać model uchylno – przesuwny, a nie będzie potrzeby otwierać całych drzwi, jeżeli będzie chciało się np. przewietrzyć mieszkanie. Na rynku dostępne są takie modele drzwi przesuwnych na taras – trzykwaterowe. Ich szerokość jest w stanie dochodzić nawet do 4m. Cyfra i widok  przez okna imponujący, ale należy powstrzymać się przed zakupem, dopóki nie sprawdzi się ich dokładnej izolacyjności cieplnej.

Nowoczesne rozwiązania

Do pewnego czasu drzwi balkonowe przesuwne były bardzo ciężkie. W niektórych przypadkach mógł zaistnieć problem z ich otwieraniem. Na szczęście technologia idzie do przodu, dzięki czemu przy tego typu oknach udało się znacznie zmniejszyć wagę. Dzięki temu nie ma już wielkiego problemu z ich otwieraniem. Do tego przy oknach zostały zastosowane systemy wyhamowujące, dzięki czemu drzwi balkonowe będą się delikatnie zatrzymywać podczas otwierania oraz równie delikatnie domykać. 

Comments are closed.

live url imytolepiej.pl ueformichigan.com