Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Laser frakcyjny CO2 – jak działa?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Walka z niedoskonałościami skóry często trwa latami i nie jest skuteczna – liczne kosmetyki dostępne na rynku nie są w stanie walczyć ze zmarszczkami czy przebarwieniami, tak samo jak nieskuteczne są proste zabiegi kosmetyczne. W ostatnich latach dużą popularność zyskał laser frakcyjny CO2. Czym jest ten laser? Jak działa? Czy jego stosowanie jest bezpieczne? W jakich sytuacjach warto stosować zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2?

Laser frakcyjny CO2 w praktyce

Nowoczesna medycyna i kosmetologia znacząco zmieniły się w ostatniej dekadzie. Nowoczesne urządzenia, takie jak laser frakcyjny CO2 pozwoliły na rozszerzenie metod działania i leczenia zmian skórnych. Dzięki laserom frakcyjnym możliwe stało się szybkie i skuteczne wykonywanie zabiegów, których efektem jest poprawienie jakości skóry, jej naprężenie, poprawienie jej elastyczności. Laser frakcyjny CO2 jest urządzeniem, który w rękach sprawnego lekarza jest w stanie znacząco poprawić skórę i jej wygląd. 

Na czym polega zasada działania urządzeń takich jak laser frakcyjny CO2? Laser ten powoduje kontrolowany, fototermiczny uraz skóry. Jego światło wnika do naskórka oraz do skóry właściwej, gdzie napotyka na wodę zgromadzoną w komórkach. W wyniku reakcji termicznej woda ta zostaje podgrzana i odparowana, a komórka uszkodzona. W ten sposób możliwe jest tworzenie kontrolowanych mikro urazów, których wygląd możemy porównać do niewielkich kolumn. Powstanie uszkodzeń skóry powoduje wzmożenie procesu jej regeneracji. W ten sposób uszkodzona skóra zastępowana jest nową. 

Kiedy przydaje się laser frakcyjny CO2?

W jakich przypadkach stosowany jest laser frakcyjny CO2? Nie ma wątpliwości, że laser frakcyjny CO2 najczęściej stosowany jest w przypadku blizn potrądzikowych czy też jakichkolwiek blizn na twarzy (np. wynikających z choroby czy z przebytych zabiegów). Laser frakcyjny CO2 doskonale radzi sobie również z przebarwieniami czy włókniakami, które wielokrotnie szpecą naszą twarz czy dekolt. 

Comments are closed.

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ zobacz https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/