Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Mity dotyczące siodełek rowerowych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wybór siodełka rowerowego warto rozpocząć od zapoznania się z funkcją tego elementu roweru oraz różnicami w budowie siodełek. Pomimo coraz większej popularności jazdy na rowerze, wiedza o tym jak powinno wyglądać odpowiednio dobrane siodełko jest wciąż zbyt mała. O tym, jakie błędne przekonania dotyczące siodełek rowerowych spotkali w swej pracy opowiadają eksperci ze sklepu rowerowego w Krakowie.

Siodełko wygodne dla mojego przyjaciela będzie komfortowe także dla mnie

To, że siodełko jest przez kogoś rekomendowane nie stanowi gwarancji, że sprawdzi się ono u każdego. Dobór odpowiedniego siodełka rowerowego zależy od płci, wagi, sylwetki i budowy, które są sprawą zupełnie indywidualną. Dodatkowo ważny jest rodzaj jazdy, do której siodełko będzie wykorzystywane. Najlepszą metodą wyboru siodełka będzie udanie się do sklepu rowerowego i skorzystanie z porad doświadczonych cyklistów.

Siodełko nie jest tym samym co siedzisko – sklep rowerowy Kraków

Istnieje przekonanie, że siodełko rowerowe powinno pełnić rolę siedziska. To duży błąd. Podczas gdy rolą siedziska jest zapewnienie siedzącemu pełnego komfortu i oparcia, siodełko ma być jedynie podparciem sylwetki rowerzysty, pozwalającym na wykonywanie odpowiedniej pracy jego nogom i rękom. Konsekwencjami tego błędnego rozumowania są przedstawione poniżej, bardzo popularne poglądy, ujawniane podczas doboru siodełka w sklepach rowerowych.

Miękkie siodełko nie będzie wygodniejsze – sklep rowerowy Kraków

Jak twierdzą pracownicy sklepu rowerowego w Krakowie, często spotykanym wśród klientów, błędnym poglądem jest myślenie, że miękkie siodełko będzie gwarantowało wyższy komfort jazdy. Jest to duże nieporozumienie. Podobnie jak w przypadku materacy do spania – miękkie nie równa się wygodne. Niewątpliwą wadą miękkich siodełek jest słabszy poziom podparcia sprawiający dyskomfort podczas dłuższych przejażdżek.

Większe i szersze nie zawsze się sprawdzi

Kolejnym popularnym mitem jest przekonanie, że szerokie siedzenie jest wygodniejsze niż wąskie. W tym wypadku wiele zależy od rodzaju jazdy i długości tras. Większe siodełka sprawdzą się na rekreacyjnych, krótszych trasach. Jednakże, uprawiający jazdę rowerem na bardziej zaawansowanym poziomie z pewnością docenią mniejsze i węższe siodełka, generujące niewielką ilość otarć. Przyjmuje się, że szersze siodełka przeznaczone są do jazdy miejskiej. Są one także polecane kobietom ze względu na ich cechy anatomiczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep rowerowy Kraków.

Comments are closed.

https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ Taboret industrialny stołek w stylu loft https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/