Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesna altana na tarasie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Własna przestrzeń wypoczynkowa to świetny pomysł, szczególnie kiedy do dyspozycji mamy przydomowy taras. Zaprojektowanie takiego miejsca nie zajmie nam wiele czasu – niezbędne meble i dodatki zaproponują nam topowi producenci. Altana na tarasie to jedna z ciekawszych propozycji, którą warto wykorzystać w przestrzeni wypoczynkowej. Jak wznieść taką altanę? Z czego jest ona wykonana?

Trwała altana na tarasie

Altana na tarasie to nic innego jak nowoczesna pergola ogrodowa, której zastosowanie jest niezwykle szerokie. Altana na tarasie pozwoli na stworzenie punktu wypoczynkowego, które stanie się ulubionym miejscem relaksu wszystkich domowników. Altana skonstruowana jest z elementów modułowych – aluminiowe części są malowane proszkowo, przez co są wysoce odporne na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Na szczycie pergoli znajduje się dach – w najpopularniejszych modelach wykonuje się go z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. Listwy w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny, a my sami możemy schronić się pod nim w czasie niespodziewanego deszczu. Altana na taras może być uzupełniona o elementy takie jak rolety frontowe czy boczne – dzięki nim silniejsze podmuchy wiatru nie będą dla nas problemem. Rolety uchronią nas również przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. 

Altana na tarasie – idealne miejsce wypoczynkowe

Jak zaprojektować miejsce wypoczynkowe z elementem takim jak altana na tarasie? Przede wszystkim konieczne są meble ogrodowe – producenci zaproponują nam szeroki wybór mebli wypoczynkowych, ale również kawowych. W kolekcjach nie brakuje klasycznych stołów jadalnych, które możemy uzupełnić o wygodne fotele czy krzesła. Przestrzeń wypoczynkową warto również uzupełnić o kwiaty w donicach. 

Comments are closed.

emental.com .pl zobacz