Ad
Ad
Ad
Technologia

Nowoczesne naświetlacze LED z czujnikiem ruchu – co warto wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją nowoczesne naświetlacze LED z dodatkowym czujnikiem ruchu i czujnikiem zmierzchu. W dużej mierze to właśnie dzięki tym urządzeniom raz na zawsze można zapomnieć o włączaniu/wyłączaniu światła. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie użyteczne rozwiązanie.

Co warto wiedzieć?

Naświetlacze LED z zaawansowanymi czujnikami zaprojektowane są w taki sposób, aby automatycznie wykrywać ruch po zmroku. Jeżeli nasz naświetlacz LED nie jest w standardzie wyposażony w czujniki ruchu i zmierzchu, to można zamówić zewnętrzne czujniki i zautomatyzować oświetlenie.

Nowoczesne naświetlacze zaprojektowane są w taki sposób, aby mogły sprawnie pracować na zewnątrz. Oryginalne urządzenia odporne są nie tylko na działanie wilgoci, ale również na promienie słoneczne, silny wiatr i duże mrozy.

Na zewnątrz idealnie sprawdzą się naświetlacze ze współczynnikiem szczelności IP65. Urządzenia tego typu poradzą sobie w najtrudniejszych warunkach, a co najważniejsze nawet po kilku latach użytkowania w dalszym ciągi spełniać będą swoje podstawowe zadania.

Jaki wybrać system czujnika ruchu?

W dzisiejszych czasach producenci korzystają z dwóch zaawansowanych technologii. Mowa tutaj oczywiście o czujnikach PIR i modelach mikrofalowych. PIR to nic innego jak pasywne czujniki podczerwieni, które reagują zawsze wtedy, gdy w danym zasięgu pojawi się nowy obiekt emitujący promieniowanie cieplne. Jeżeli chodzi o czujniki mikrofalowe, to wykrywają one ruch obiektów martwych.

Przy wyborze nowego oświetlenia należy zwrócić uwagę na oprawę i sposób jej montowania. Jeżeli istnieje taka możliwość to najlepiej wybrać naświetlacze LED z regulacją czasu świecenia. Najbardziej zaawansowane urządzenia umożliwiają dodatkowo regulację progu czułości w luxach.

Jak łatwo się domyślić ogromną rolę odgrywa także maksymalna odległość detekcji. Najdroższe lampy LED z czujnikami ruchu umożliwiają detekcję nawet do 14 metrów. Przeglądając dostępne na rynku urządzenia należy zwrócić uwagę oczywiście na moc, barwę światła i estetykę oprawy, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.

Comments are closed.

https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ live url