Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna dźwiękoszczelne – czy mogą poprawić komfort życia?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Hałas jest jednym z czynników obniżających nasz życiowy komfort – stałe narażenie na hałas psuje nasze samopoczucie, może wprowadzać w stany lękowe czy depresyjne a nawet powodować trwałe pogorszenie zdrowia. Wśród licznych metod na obniżenie hałasu wokół nas warto wymienić okna dźwiękoszczelne. Jak są zbudowane? Na czym polega ich zasada działania? Czy warto zainwestować w ten typ okien?

Okna dźwiękoszczelne – na czym polega ich wyjątkowość?

Szukając nowej stolarki okiennej przede wszystkim zwracamy uwagę na cenę okien oraz współczynnik Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła. Im ten współczynnik jest niższy, tym lepsza izolacja okien przed chłodem i utratą ciepła z wewnątrz. Drugim istotnym parametrem związanym z oknami jest ich dźwiękoszczelność – w klasycznych oknach będzie ona na poziomie 30dB, jednak warto wspomnieć, że najlepsze w swojej klasie okna mogą niwelować poziom hałasu nawet o 46 dB! 

Chcąc odpoczywać we własnych domach w sposób komfortowy musimy pamiętać o tym, jak bardzo hałas z zewnątrz może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie – klasyczny ruch uliczny, ale również roboty drogowe, blisko położone lotnisko to tylko niektóre z problemów, z którymi na co dzień stykają się mieszkańcy dużych miast. Zamieszkując w centrum możemy być również narażeni na hałas pochodzący z klubów czy restauracji. Okna dźwiękoszczelne pozwolą nam na zminimalizowanie poziomu hałasu dochodzącego z zewnątrz i poprawienie naszego komfortu życia. 

Jak skonstruowane są okna dźwiękoszczelne?

W jaki sposób konstruowane są okna dźwiękoszczelne? Podstawą jest zastosowanie 3 lub więcej szyb – to dzisiaj standard w stolarce okiennej. Szyby izolują nie tylko przed chłodem, ale również przed hałasem. Druga sprawa to sposób montowania szyb – najlepsza opcja to ich wklejanie do profilu okna. 

Comments are closed.

zobacz https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ live url