Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Scentralizowane i zdecentralizowane giełdy kryptowalut

Pinterest LinkedIn Tumblr

Blockchain sprawił, iż rok 2009 okazał się przełomowy, jeżeli chodzi o pojawienie się kryptowalut. Wirtualnych monet, które nigdy nie przybiorą formalnej postaci. Pierwszy był Bitcoin. W ciągu dwunastu lat pojawiły się również inne coiny. Pojawił się również podział na scentralizowane i zdecentralizowane giełdy kryptowalut.

Giełda obciążona ryzykiem

Blockchain application development to usługa, która oferowana jest m.in. przez takie firmy, jak 10Clouds. Firmy, które dążą do tego, aby giełdy miały dostęp do aplikacji, ułatwiających ich obsługę. Właściwie to należałoby powiedzieć, że dostęp do aplikacji mają inwestorzy, którzy na bieżąco obserwują sytuację, która ma miejsce na giełdach zdecentralizowanych. Czym one są?

Wiele osób określa je mianem obciążonego większym ryzykiem. Dlaczego? Ponieważ nikt nie sprawuje nad nimi kontroli. Ich rozwój możliwy jest dzięki blockchain development services. To właśnie blockchain development company sprawiła, iż w chwili obecnej można zagościć m.in. na Ethereum, która już niedługo pojawi się w nowej, odmienionej wersji.

Brak kontroli wydaje się wygodny. Aczkolwiek – należy pamiętać hasło do swojego wirtualnego portfela. W innym przypadku przepadną wszystkie aktywa, które są w nim przechowywane. Co więcej, giełda nie będzie brała za to odpowiedzialność. 

Wśród zalet korzystania z giełd zdecentralizowanych można wymienić anonimowość. Żaden użytkownik nie jest zobowiązany do podawania swoich danych. Coiny mogą trafić w czasie późniejszym na giełdy scentralizowane, ale nigdy nie musi do tego dojść. Ryzyko inwestycji jest duże – aczkolwiek, jak pokazuje praktyka, niekiedy jest ono bardzo opłacalne. Czy wolumen jest tu duży? Wszystko zależy od tego, na jaką giełdę się natrafi. 

Blockchain development postępuje, co wyjdzie z korzyścią dla inwestorów, którzy będą wykazywać się ostrożnością. Nie można zapomnieć o tym, że w świecie wirtualnych monet nie brakuje bowiem oszustów.

Scentralizowane giełdy kryptowalut

Blockchain software development w żaden sposób nie ma wpływu na to, co dzieje się na giełdach scentralizowanych, gdzie sprawowana jest kontrola. Do tego użytkownicy nie mogą liczyć na zachowanie pełnej anonimowości. Aby założyć tam konto, potrzeby jest skan dowodu osobistego. Odzyskanie hasła (a tym samym do środków) jest łatwe, ponieważ wystarczy zwrócić się o pomoc do giełdy. Niby wszystko jest pod kontrolą, ale urzędy państwowe, w razie potrzeb, mają łatwiejszy dostęp do informacji o danym użytkowniku. Wszelkiego rodzaju inwestycje mogą więc obrócić się w przyszłości na niekorzyść danej osoby. 

 

Comments are closed.

https://ciechpress.pl/ciechanow/czy-warto-kupic-ubezpieczenie-samochodowe-online-zalety-i-wady https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac Industrialny hoker z oparciem do wyspy