Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Ubezpieczenie OC – polisa dla posiadaczy samochodów

Pinterest LinkedIn Tumblr

Polisa OC to najczęściej kupowane ubezpieczenie w Polsce – mówią specjaliści od ubezpieczeń. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe i wymagane przez prawo. Oznacza to, że każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi taką polisę kupić. Czy polisa OC jest droga?

Jak działa ubezpieczenie komunikacyjne OC?

Polisa OC to ubezpieczenie, które chroni zarówno interesy posiadacza polisy, jak i innych użytkowników drogi. Polisa pokrywa podstawowe szkody, które wyrządzone zostały na drodze przez posiadacza takiego ubezpieczenia. Brak ważnej polisy implikuje, że wszelkie szkody należy opłacić z własnej kieszeni. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe – oznacza to, że jest ono sprawdzane podczas każdej kontroli drogowej. Brak ważnego ubezpieczenia naraża na wysokie kary finansowe! Warto wspomnieć, że na polskim rynku można zakupić jedną z dwóch rodzajów polis tego typu: roczną lub krótkoterminową. Polisy krótkoterminowe mogą zakupić osoby, które właśnie zakupiły samochód. Polisa OC krótkoterminowa pozwala na załatwienie wszelkich formalności i poruszanie się nowym samochodem. Po trzydziestu dniach polisa ta wygasa i konieczne jest wykupienie polisy rocznej. Polisa krótkoterminowa dostępna jest również dla posiadaczy pojazdów zabytkowych.

Czy ubezpieczenie OC ma stałą cenę?

Gdzie kupić ubezpieczenie OC? Istnieją dwie możliwości – pierwsza to zakup bezpośrednio w biurze ubezpieczyciela. Druga opcja to zakup przez Internet. Wiele osób zastanawia się, czy ubezpieczenie OC ma stałą cenę? Okazuje się, że nie. Różnice w cenie OC wynikają z wielu zmiennych, w tym: wieku kierowcy, marki i pojemności silnika samochodu, miejsca rejestracji. Możliwe jest obniżenie składki OC poprzez wykorzystanie nagromadzonych zniżek.

 

 

Comments are closed.

zobacz https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ zobacz