Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Ubranka dla najmłodszych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Branża ubranek dziecięcych to prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu odzieżowego. Zróżnicowane gusta rodziców i samych maluchów, zmieniające się trendy na rynku oraz wciąż pojawiające się nowe postacie z bajek sprawiają, że producenci ubranek dla dzieci nie nadążają z towarowaniem sklepów i magazynów.

Jakie ubranka są najbardziej popularne?

Wśród ubranek dla dzieci najbardziej powszechne pozostają bawełniane spodnie i bluzki, cieplejsze bluzy czy sweterki oraz przewiewne i oddychające szorty, T-shirty czy piżamki. Ubranka dla dzieci i ich rodzaj determinują pory roku oraz pogoda.

Na sklepowych półkach znajdziemy co najmniej kilka rodzajów kurtek, płaszczyków, spodni czy bluz, które będą różnić się wypełnieniem i rodzajem materiału, z którego zostały uszyte. Latem króluje organiczna bawełna i naturalny len, zimą zaś polar, kaszmir czy welur.

Motywy bajkowe na odzieży dziecięcej

Obecnie na odzieżowy przemysł dziecięcy silnie oddziałują popularni bohaterowie z bajek. Im bardziej popularna bajka tym częściej znajdziemy jej motywy na piżamach, bluzkach czy dresach. Widać to również w ilości gadżetów z bajkowymi motywami, które zapełniają sklepowe półki z asortymentem dla dzieci.

Bajkowe motywy najczęściej są nadrukowane i od jakości nadruku zależy w dużej mierze żywotność bluzy czy spodni. Częste pranie, suszenie i prasowanie niszczą nadruk, który zaczyna się kruszyć i płowieć.

Przed bajkowymi motywami nie sposób się jednak uchronić. Już najmłodsze pociechy chcą mieć przy sobie swojego ulubionego bohatera: strażaka, spidermena, pająka, muminka czy smerfa. To dla dziecka wielka radość i często duma móc na co dzień obcować ze swoim ulubionym bohaterem i mieć go cały czas przy sobie.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie ubranek dla dzieci?

Niestety różnorodność producentów na rynku sprawiła, że nie wszystkie oferowane ubranka dla dzieci są zdrowe i bezpieczne. Bez wątpienia warto unikać kupowania odzieży na niesprawdzonych bazarach i targach, kiedy nie wiemy jaki jest kraj pochodzenia ubranek oraz jakich materiałów użyto do ich produkcji (niestety często są to materiały sztuczne, chemicznie bielone lub barwione).

Warto też zwrócić uwagę na jakość wykonania i wykończenia ubranek. Niestarannie obszyte koszulki czy spodnie mogą się potargać w momencie zabawy naszej pociechy, a nawet w czasie prania. Często warto wydać odrobinę więcej na kurtkę czy spodnie, aby mieć pewność, że dziecko bez żadnych przeszkód będzie mogło je nosić cały sezon i swobodnie się bawić, a jego ruchy w żaden sposób nie będą skrępowane.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Comments are closed.

aszkubis.pl zobacz zobacz