Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wybór łóżka i materaca – o czym musimy pamiętać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wygodne łóżko z dopasowanym materacem są niezbędne do tego, aby każdego dnia budzić się wypoczętym. Wybór łóżka oraz materaca nie powinien być przypadkowy. Co warto wiedzieć przed kupnem konkretnego modelu?

Wąskie łóżka – które okażą się najlepsze?

W pokojach dziecięcych czy młodzieżowych, jak również w niewielkich sypialniach, najlepiej sprawdza się łóżka 80×200. Szerokość taka jest wystarczająca, by wygodnie mogła spać jedna osoba. Łóżka 100×200 to modele chętnie wykorzystywane w hotelach i pensjonatach, gdzie również melduje się jedna osoba. Łóżka takie oparte są najczęściej na ramie, a materace podpierane są przez odpowiednio dobrane stelaże. Wewnątrz konstrukcji łóżka znajduje się dość miejsca na przechowywanie zapasowych kołder czy ubrań sezonowych.

Materace do wąskich łóżek

Jaki materac okaże się najlepszy do wąskiego łóżka? W praktyce wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań użytkownika. Wśród najczęściej kupowanych materacy wymienia się materace piankowe, których wnętrze wypełniają miękkie i zróżnicowane pod względem gęstości pianki. Przykładem jest pianka termoelastyczna, która mięknie pod wpływem ciepła ludzkiej skóry i każdorazowo dopasowuje się do kształtów ciała. W materacach piankowych wykorzystywana jest również pianka lateksowa, której struktura sprawia, że minimalizowane jest namnażanie się drobnoustrojów. Materace lateksowe są polecane przede wszystkim alergikom. Alternatywą dla materaców piankowych są bez wątpienia materace sprężynowe. Sprężyny wykonane są z trwałego drutu, który nie jest podatny na odkształcanie. Materace sprężynowe uzupełniane są o warstwy pianki oraz matę kokosową, która pozwala na usztywnienie konstrukcji. Włókna kokosowe wchłaniają również wilgoć, co znacząco podnosi higienę snu.

Comments are closed.

Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/