Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wyspa w małej kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wydawać by się mogło, że wyspa dedykowana jest tylko do dużych pomieszczeń. W końcu zajmuje dużo miejsca. Tylko, że wyspa w małej kuchni to równie ciekawy pomysł, który sprawi, że całość będzie wyglądała zdecydowanie funkcjonalnej i przestronniej.

Inspirujące rozwiązania

Tak, wyspa w małej kuchni to mądre rozwiązanie, które lepiej pomoże nam zarządzać całą przestrzenią. Dzięki temu można zyskać chociażby dodatkowy blat roboczy. Skoro już o nim mowa, to warto zatrzymać się na dłużej, ponieważ i on musi być solidny i wytrzymały. To tam będzie przygotowywało się różnego rodzaju posiłki, dlatego cała powierzchnia narażona jest na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli chodzi o rodzaj blatu roboczego, to najlepszą propozycją będzie granit. Najbardziej solidny materiał, który jest w stanie przetrwać każdą “burzę” w kuchni.

Wyspa w małej kuchni z dodatkami

Wyspa musi stanąć w odpowiednim miejscu. Może ona stać się granicą między kuchnią a salonem. W tym momencie równie dobrze można mówić o niej “barek”. Z kolei można ją ustawić na środku pomieszczenia, gdzie można pomyśleć także o zamontowaniu funkcjonalnych dodatków. O czym dokładnie jest mowa? Chociażby zlewozmywaku. Jest to bardzo wygodna opcja, ale jest to już indywidualne podejście do tematu. Osoby, które z wyspy chcą również uczynić stół do jedzenia, raczej będą unikać tego wyjścia, umieszczając zlew w innym miejscu. Wyspa może stać się również miejscem, gdzie pod spodem będzie się przechowywać różnego rodzaju rzeczy, np. talerze. 

Comments are closed.