Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Żelbetowa konstrukcja

Pinterest LinkedIn Tumblr

Konstrukcje żelbetowe to betonowa forma, dodatkowo wzmocniona prętami ze stali zbrojeniowej. Tego typu konfiguracje charakteryzują się znacznym wzmocnieniem i są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie mocne i trwałe budowle mają miejsce. Beton i stal idealnie ze sobą współpracują w tym przypadku i stanowią razem monolityczną całość.

Beton i stal

Połączone ze sobą elementy betonu i stali stanowią idealną formę, w której stal przejmuje rolę rozciągającą naprężenie a beton ściskające. Ta uzupełniająca się współpraca, powoduje, że konstrukcja jest mocna, plastycznie wyrobiona przez beton i idealnie ochronione są elementy ze stali przed złymi i niepoprawnymi warunkami atmosferycznymi. Taki stan rzeczy pozwoli stworzyć konstrukcję trwałą, która bardzo często wykorzystywana jest w budownictwie.Tego typu zbrojenia stosowane są nie tylko w konstrukcjach zginanych ale także w ściskanych oraz w skręcanych. Poprzez takie zastosowanie betonu i prętów metalowych, uzyskuje się zmniejszenie przekrojów oraz zwiększenie sztywności, porównując do konstrukcji tylko betonowych.

Zalety i wady konstrukcji żelbetowych

Konstrukcje żelbetowe charakteryzują się sporą ilością zalet. Mają bardzo dużą trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Są odporne na wilgoć, ogień i różnego rodzaju temperatury. Dają niewielki koszt ich eksploatacji a także uodpornione są na obciążenia statyczne i dynamiczne.Obok zalet konstrukcje żelbetowe mają, niestety, też kilka wad. Wykonanie takich konstrukcji jest bardzo pracochłonne, zajmuje dużo czasu. Posiadają bardzo duży swój ciężar własny, są po prostu bardzo ciężkie. Charakteryzują się złą akustyką i mają złą izolację. Trudno jest wzmocnić, konstrukcje już istniejące, bardzo łatwo pojawiają się na nich rysy, które mają ogromny wpływ na korodowanie prętów zbrojeniowych.Jednak wszystkie te powyższe wady, można w dzisiejszych czasach, już znacznie ograniczać, przy zastosowaniu innowacyjnych technik produkcji konstrukcji żelbetowych.

Żelbet wykorzystywany jest praktycznie w każdej budowie

Fakt, że takie konstrukcje posiadają więcej zalet aniżeli wad a ponadto wady mogą być niwelowane, już bez problemu, spowodował, że są one wykorzystywane w każdym rodzaju budownictwa. Na betonie i żeliwie powstają wszystkie inwestycje. Opierając się na tej technologii powstają nie tylko budynki mieszkalne ale także mosty, kominy, budynki przemysłowe, rolnicze hale, ściany oporowe, słupy elektroenergetyczne czy też wieże wyciągowe w kopalniach. Ten system konstrukcyjny jest znany i doskonale sprawdzony już od wielu lat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/.

Comments are closed.

https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ live url