Ad
Ad
Ad
Biznes

Szkoda parkingowa: krótki poradnik dla kierowców

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nieprzewidziane sytuacje drogowe burzące nasz spokój mogą przytrafić się nie tylko na ruchliwej drodze, ale również na parkingach. Czym jest szkoda parkingowa? Co powinieneś zrobić, jeśli staniesz się ofiarą nieostrożności innego kierowcy? Sprawdź!

Szkoda parkingowa – najprostsza definicja

Czym jest szkoda parkingowa? Najprościej zdefiniować można ją jako uszkodzenie, do którego doszło na miejscu postojowym (niekoniecznie parkingu). Do uszkodzenia pojazdu może dojść w momencie wyjeżdżania lub wjeżdżania na miejsce oraz podczas wysiadania lub wsiadania do pojazdu.

Wbrew pozorom na parkingach stosunkowo często dochodzi do nieprzyjemnych zdarzeń. Bezpiecznemu poruszaniu się w strefie przeznaczonej do parkowania nie służy duży ruch, ograniczona widoczność, ciasne uliczki, słabe oznakowanie i niewielkie miejsca parkingowe, które często nie są przystosowane do pokaźnych gabarytów popularnych SUV-ów.

Jak znaleźć sprawcę?

Zauważyłeś, że na Twoim samochodzie, który od kilku godzin stał pod blokiem albo przy galerii handlowej, pojawiły się głębokie zarysowania? Niestety, odnalezienie nieuczciwego kierowcy może być trudne. Jeśli do zdarzenia doszło pod dużym sklepem czy galerią, udaj się do pracowników ochrony, którzy mogą nadać odpowiedni komunikat przez system nagłośnienia. Zajrzyj pod wycieraczki – uczciwi kierowcy zostawiają numer telefonu umożliwiający nawiązanie kontaktu. Ponadto, warto poszukać świadków. Może kierowca, który zaparkował obok, widział feralny manewr?

Przezorny zawsze ubezpieczony

Aby uchronić się przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń, warto poszerzyć podstawową polisę o ubezpieczenie AC. Nieobowiązkowa polisa kompleksowo zabezpiecza przed skutkami kradzieży, zniszczenia oraz uszkodzenia pojazdu na skutek zdarzeń losowych czy działania nieznanych sprawców.

Comments are closed.

orzwnetrze.com.pl live url azubezpieczenia.pl