Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czarne donice ogrodowe – jak wykorzystać je w aranżacji ogrodu i tarasu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie ma lepszego sposobu na udekorowanie przestrzeni ogrodowej czy tarasowej niż donice z ulubionymi roślinami. Czarne donice ogrodowe to uniwersalna propozycja, która wniesie powiew elegancji i pozwoli na stworzenie aranżacji z kwiatami, krzewami, tujami. Jakie propozycje mają dla klientów projektanci?

Czarne donice ogrodowe wykonane z materiałów kompozytowych

Wybierając czarne donice ogrodowe, przede wszystkim musimy postawić na trwałe materiały. Idealnym rozwiązaniem okażą się donice ogrodowe wykonane z materiałów kompozytowych. Donice takie zachwycają fakturą, ale też innowacyjnym wyglądem. Ich waga pozwoli na osadzenie w nich krzewów czy mniejszych drzewek ozdobnych. Jak tworzone są czarne donice ogrodowe z materiałów kompozytowych? Do ich tworzenia wybiera się cement z włóknem szklanym z dodatkiem plastyfikatora. Takie połączenie trwałych surowców sprawia, że donica kompozytowa jest wysoce odporna na ścieranie, niskie i wysokie temperatury, wnikanie brudu.

Technorattanowe czarne donice ogrodowe

Wśród chętnie wybieranych elementów dekoracyjnych często wymienia się technorattanowe donice ogrodowe. Są one uzupełnieniem dla rozbudowanych kolekcji, dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Czarne donice ogrodowe uzupełnią meble tarasowe, sprawią, że przestrzeń stanie się znacznie piękniejsza. Donice technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże malowane proszkowo. Materiał ten zabezpieczono przed wilgocią, korozją, odkształcaniem. wierzch tworzy plecionka technorattanowa – nieporowata struktura tego materiału sprawia, że nie wchłania on wilgoci, brudu, jest zabezpieczony przed płowieniem. Czarne donice ogrodowe z technorattanu uzupełnią nowoczesne aranżacje, sprawdzą się również w ogrodach industrialnych.

Comments are closed.