Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jakie ubezpieczenie szkolne wybrać, by lepiej chronić dziecko?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubezpieczenie szkolne to coraz częściej podejmowany temat wśród rodziców i opiekunów dziecka. Ubezpieczenie pozwala na realną ochronę i opiekę w sytuacji nieszczęśliwego wypadku, ale też sytuacji codziennych, które mogą przydarzyć się każdemu z nas.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie szkolne?

Każdy rodzic zetknął się z sytuacją w której na początku roku szkolnego, w placówce szkolnej dziecka, oferowane są ubezpieczenia. Warto pamiętać, że ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe – rodzić może samodzielnie podjąć decyzję o tym, czy chce kupić taką polisę oraz wybrać jej rodzaj. Ubezpieczenie szkolne to jednak rozwiązanie, które kompleksowo może chronić malucha. Przede wszystkim warto wiedzieć, że ubezpieczenie szkolne obowiązuje przez cały rok – a więc nie tylko w czasie zajęć szkolnych, ale też w czasie wakacji i ferii zimowych. Wiele osób mylnie sądzi, że ubezpieczenie obowiązuje jedynie w szkole – nic bardziej mylnego. Ubezpieczenie szkolne pozwala na ochronę dziecka zarówno w szkole, w domu, podczas wyjazdów wakacyjnych, zabaw na podwórku, ale też podczas szkolnych wycieczek. Decydując się na ubezpieczenie szkolne dla dziecka, warto też wiedzieć, że może ono objąć nie tylko ucznia w szkole podstawowej i szkole średniej – ubezpieczenie tego typu może być wykupione dla przedszkolaka, dziecka w żłobku, ale też studenta. Szeroka oferta ubezpieczeniowa pozwoli na dopasowanie polisy do konkretnych potrzeb.

Rozszerzenie ubezpieczenia szkolnego – czy to możliwe?

Wielu rodziców chciałoby zwiększyć poziom ochrony dla dziecka – polisa może być rozszerzona o konkretne zagadnienia. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim zwrot kosztów rehabilitacji poniesionych na skutek nieszczęśliwego wypadku czy też zwrot kosztów za wypożyczenie czy kupno specjalnych sprzętów (np. ortezy, aparaty ortodontyczne, kule).

 

Comments are closed.

https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ Solidny metalowy taboret stołek