Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Kuchnie minimalistyczne

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kuchnie w stylu minimalistycznym kojarzą się ze sterylnymi pomieszczeniami. Może na pierwszy rzut oka tak właśnie to wyglądać, ale kiedy przyjrzymy się im dokładniej stwierdzimy, że są to niezwykle klimatyczne pomieszczenia, gdzie można przebywać z niezwykłą przyjemnością.

Kuchnie w obecnych czasach

Przeglądając katalogowe inspiracje można być pod wrażeniem tego, że wciąż powstają nowe i nowe propozycje od architektów wnętrz. Wciąż nas zasypują ciekawymi projektami na których możemy bazować swoje pomysły. Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na to, jak urządzić pomieszczenia kuchenne, to jak najbardziej powinien poszukać wśród tego, co dostępne jest na wyciągnięcie ręki. W końcu każda osoba znajdzie coś takiego, co pozwoli na stworzenie dobrej, funkcjonalnej kuchni.

Sterylnie, minimalnie

Kuchnie w stylu minimalistycznym to odwrotność stylu tradycyjnego. Czym wyróżniają się takie pomieszczenia? Brak jakichkolwiek bibelotów, które bardzo często ustawione są na wierzchu. To, co się tylko da schowane jest w szafkach, a na blatach nie ma miejsca na nic. Tak, można by coś tam ustawić, ale na tym właśnie polega styl minimalistyczny – na czystej, niczym nie zakłóconej formie. Zalecane są tu gładkie powierzchnie, a nawet pochowane uchwyty, które są tak charakterystyczne dla stylu nowoczesnego – minimalistycznego. Im mniej, tym lepiej – to główna zasada, która powinna tutaj obowiązywać. Jednym z elementów, który jest tak charakterystyczny dla tego pomieszczenia jest szkło, które może występować nawet na blatach kuchennych. 

Comments are closed.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/164-kuchnia-w-ksztalcie-litery-l https://www.gama-sklep.com.pl/a/265-szafka-lazienkowa-z-lustrem-stojaca https://malopolskaubezpieczenia.pl