Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Oświetlenie ogrodu – co wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ogród aranżować można tak samo, jak aranżuje się dom. Ilość dodatków, mebli ogrodowych czy donic, a nawet elementów o większych gabarytach, znaleźć można naprawdę wiele. Różnią się ceną, wyglądem, funkcjonalnością, ale z całą pewnością jest ich tyle, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Dzisiaj sprawdźmy, jakie możliwości mamy szukając oświetlenia do ogrodu?

Lampy w ogrodzie – zastosowanie

Wbrew pozorom nie jest to łatwe pytanie, bo asortyment sklepów jest naprawdę szeroki. Warto pamiętać, że mają one pełnić nie tylko rolę ozdobną, ale również funkcjonalną. Świetnym miejscem, w którym umieścić można latarnie ogrodowe to wejście do domu czy ustawienie ich wzdłuż podjazdu, co może ułatwić wjazd lub wyjazd na posesję lub do garażu gdy już jest ciemno.

Latarnie, których szeroki asortyment dostępny jest tu gardenspace.sk/zahradny-nabytok ustawione są w ogrodzie często też wzdłuż ścieżek, prowadzących np. do oczka wodnego, na dziecięcy plac zabaw czy do warzywniaka. Wszystko zależy od ogólnej koncepcji przyjętej przez właścicieli ogrodu.

Oświetlenie ogrodowe – warianty

Dużą popularnością cieszą się m.in. lampy solarne. Ich zaletą jest to, że energię czerpią ze słońca. To bardzo praktyczne i ekologiczne rozwiązanie. Alternatywą mogą być kule solarne, które świetnie komponować się będą wśród roślinności, w tym krzewów. Pozwolą podkreślić wyjątkowość aranżacji i unikalny styl Twojego ogrodu.

Jeśli nie lampy solarne, to super rozwiązaniem są też lampy LED – lampy płaskie, wiszące, również w tej kategorii asortyment jest naprawdę bogaty. Niektóre mogą być nawet wbudowane w kostkę brukową, którą masz wokół domu. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność doprowadzenia zasilania do lamp, co może być sporym utrudnieniem.

Comments are closed.

https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/