Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Pomysły na to, jak urządzić taras w stylu nowoczesnym

Pinterest LinkedIn Tumblr

Odpowiednio zaaranżowany taras to miejsce, które może służyć nam na wiele sposobów i być przestrzenią dopasowaną do oczekiwań wszystkich domowników. Jak urządzić taras, aby przestrzeń ta była komfortowa i bezpieczna? Jakie meble i rozwiązania wybrać, aby móc spędzić lato blisko natury i bez konieczności oddalania się od domu?

Jak urządzić taras – komfort przede wszystkim 

Zastanawia się jak urządzić taras przede wszystkim określmy, jakie są nasze potrzeby. Chcąc wypoczywać blisko natury warto wybrać komplety meblowe, które pozwolą na relaks – tu najlepiej sprawdzą się sofy narożne, jak również wygodne fotele, leżanki ogrodowe czy fotele wiszące. Na niewielkich tarasach możemy również zaprojektować kącik kawowy – pomogą w tym komplety składające się z 2-3 wygodnych krzeseł oraz stolika kawowego. Jeśli zależy nam na podawaniu posiłków pod chmurką wybierzmy obszerny stół i uzupełnijmy go wygodnymi krzesłami. 

Jak urządzić taras, aby miejsce to zachwycało? Szukając odpowiednich mebli stawiajmy na produkty wysokiej klasy. Wśród najchętniej wybieranych dzisiaj wymienia się komplety technorattanowe – są to meble oparte na lekkich, malowanych proszkowo stelażach zabezpieczonych przed korozją. Wierch takich mebli pokrywa plecionka technorattanowa, której nieporowata struktura nie wchłania brudu czy wilgoci. Dużym zainteresowaniem cieszą się też meble z naturalnego drewna – wspaniale wpisują się one w zieleń ogrodu. 

Jak urządzić taras osłonięty przed słońcem?

Decydując o tym jak urządzić taras pamiętajmy również, aby odpowiednio osłonić go przed promieniowaniem słonecznym. Popularne parasole ogrodowe są dzisiaj wypierane przez funkcjonalne pergole ogrodowe. Pergola to konstrukcja wznoszona na elementach aluminiowych malowanych proszkowo, jej dach tworzą lamele obracające się wokół własnej osi. 

Comments are closed.